Колись Стів Джобс мріяв побудувати скляний куб заввишки 12 метрів. Конструкція мала прикрасити вхід до магазину Apple на П’ятій Авеню, одній з найфешенебельних вулиць Великого Яблука. Джобс знайшов кращих інженерів, запросив високооплачуваних архітекторів та залучив гуру будівельного ринку Америки Джорджа Маклоу.
У 2006 році мрія засновника Apple здійснилася. Проте з певним нюансом. На той час техніка не дозволяла виготовити спроектовані конструкторами деталі, довжина яких сягала 6 метрів. Після чергових пошуків та чисельних переговорів Джобс підписав контракт з німецької компанією «BGT». Її фахівцям вдалося склеїти частини скла та створити 9-ти метрову монолітну конструкцію. На таку висоту Стів Джобс погодився.
Проектуючи куб у CHICAGO Central House, безперечно, ми були натхненні прикладом всесвітньовідомої конструкції Apple. Але ми вирішили модернізувати її концепцію та створити справжню діджитал-скульптуру висотою 14,5 метрів. Сьогодні, коли її монтаж розпочато, ми хочемо детальніше розповісти про матеріали, обрані для куба, та компанії, яких ми долучили до реалізації проекту.
Головна відмінність куба у CHICAGO Central House полягає в тому, що це буде справжній арт-об’єкт — медіа-скульптура з динамічним екраном в обрамленні скла. Розробку цифрового контенту ми довірили компанії Expolight. За її задумом на екрані буде транслюватися відеоряд, головною ідеєю якого стане еволюція матеріалів. Дерево, камінь, бетон, скло, алюміній, цифровий матеріал — буде відображена саме така градація. Протягом години на екрані будуть транслюватися шість 10-хвилинних роликів.
Арт-об’єкт буде поміщено всередину скляного куба, процес виготовлення та монтаж деталей якого координує компанія Eclipse. Фахівці конструкторського відділу розробили проект з урахуванням всіх особливостей конструкції, кліматичної зони та захисту від можливих пошкоджень.
Каркас куба складається зі скляних 12-ти метрових ребер. З огляду на особливості клімату в Києві, замість одного скла, будуть використовуватися двошарові склопакети. Вони захистять куб від промерзання всередині.
Для вибору матеріалів фахівці Eclipse задіяли виробників зі світовими іменами: зовнішнє мультифункціональне скло виготовила американська компанія Guardian, внутрішнє енергозберігаюче скло — японський бренд AGC, бокові ребра — Saint-Gobain, Франція. Для обробки скла залучено швейцарську компанію Glas Trösch.
Дах куба буде оснащений електропідігрівом, що особливо важливо для зимового сезону. Збірку склопакетів і установку електрообігріву ми довірили українській компанії Glass Team.
“Нам вдалося зібрати світовий досвід в одному проекті. Ми вперше працюємо з арт-об`єктом. І нам особливо приємно, що це саме куб, оскільки він стане пам`яткою не тільки житлового комплексу CHICAGO Central House, а й країни в цілому”, — зазначають у компанії Eclipse.